13 C
Ankara

CHP’li Dr. Fikret Şahin’den Balıkesirlilere Covid Uyarısı!

CHP Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Fikret ŞAHİN, Balıkesir’de Covid-19 vakalarının bu hafta başından itibaren belirgin şekilde yükselmesinin ardından, Balıkesirli hemşerilerine uyarılarda bulundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan verilere göre Balıkesir’de bu hafta başında vakaların belirgin bir şekilde artış gösterdiğini vurgulayan Milletvekili Dr. Fikret Şahin, “Geçtiğimiz aylarda Balıkesir genelinde Covid-19 vakalarında önemli oranda düşüşe tanık olmuştuk. Fakat bugün geldiğimiz noktada Marmara Bölgesinde en çok Covid hasta sayısı artışının yaşandığı illerin arasında Balıkesir’i görmekteyiz. Bakanlık verilerine göre Balıkesir’de 100.000 kişiden 92.40’ı Covid enfeksiyonuna yakalanırken, bu oranın İstanbul, Ankara ve İzmir’den dahi çok daha fazla olduğunu görüyoruz. İllerdeki vaka artış sayılarına göre normalleşme sürecinin 15 Mart itibariyle başlayacağı düşünüldüğünde Balıkesir’de bu süreç Mayıs ayını hatta Ramazan Bayramı sonrasını bulabilecek.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kongreleri Vaka Artışını Tetikledi!

AK Parti’nin gerek Türkiye genelinde gerekse Balıkesir’de tamamen dolu salonlarda düzenlediği parti kongrelerini de eleştiren Şahin şunları söyledi;

Mevcut iktidarın partisinin hıncahınç salonlarda kongreler düzenlemesi ve Sağlık Bakanı’nın dahi bizzat katılım sağladığı kalabalık cenaze törenleri, bakanlığın dahi  kılavuz ya da tedbirleri önemsemediğinin en büyük göstergesi. Çok değerli Bilim Kurulu üyelerimiz bu manzaralar hakkında açıkçası ne düşünüyorlar ben çok merak ediyorum. Bu zamana kadar Covid ile mücadelede başarılı bir sınav veren Balıkesir’de dahi özellikle AKP’nin 10 Şubatta düzenlediği il kongresi sonrasında geçen 14 günlük sürede vaka sayılarında ciddi artış gözlemlendi. Öğrencilerimizin eğitimlerinden uzak kalmışken, esnafımız aylardır kan ağlarken, birçoğu dükkanını kapatıp gitmişken, kalanları ise normalleşme müjdesi beklerken, mevcut iktidarın bu ayrımcı, imtiyazlı ve bilimsellikten uzak anlayışını kabul etmek mümkün değil. AKP’liyi toplumdan farklı kılan şey nedir tüm vatandaşlarımız bunun cevabını bekliyor. Dünya genelinde Covid vakaları açısından kara bulutların dağılmaya başladığı ve günlük vakaların dünya genelinde 800 binlerden 300binlere düştüğü bir dönemde, tünelin ucu gözükmüşken mevcut iktidar mensuplarını da tüm tedbirlere uymaya davet ediyoruz. Balıkesirli hemşerilerimi de en azından önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde aile içi görüşmelere ara vermeye, kapalı ve kalabalık ortamlardan uzaklaşmaya ve tüm tedbirlere eksiksiz uygulamaya çağırıyorum.

- REKLAM -