15.4 C
Ankara

Yatak Odaları İçin Yaz Mevsimine Uygun Dekorasyon Önerileri

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber yaşam alanlarında mevsimsel olarak yapılan dekoratif değişiklikler yine gündem oluyor. Evlerde yaz dekorasyonu telaşı hız kazanırken, günün tüm yorgunluğunun atıldığı yatak odaları da bu değişimle yeni mevsime hazır hale geliyor. Tüm yazı huzur içinde geçirmek isteyenler küçük dokunuşlarla yatak odalarını baştan yaratmanın yollarını arıyor. Kırk yılı aşkın süredir ev tekstili sektöründe hizmet veren Cotton Box, yatak odalarında yaz heyecanı yaşatacak dekorasyon önerilerinde bulunuyor.

Renklerin gücünden faydalanabilirsiniz

Yatak odalarına yaz ruhunu yansıtmak için dekorasyonda canlı renklere kullanarak işe başlanabilir. Mavi, yeşil, pembe ve sarı gibi yaz mevsimini anımsatan renklerle dekore ederek mekanın enerjisi hızla yükseltilebilir. Daha sade bir alan yaratmak isteyenler ise pudra, mint yeşili ve bej gibi pastel tonlarla tasarlanan ürünlere yer verebilir. Bunun yanı sıra bulunduğu yere derinlik katarak ortamın daha ferah gözükmesine yardımcı olan açık tonlar da yaz aylarında tercih edilebilir renklerin başında yerini alıyor.

Yazı çağrıştıran desenler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz

Yaz denilince akla gelen desenleri ve aksesuarları yatak odası dekorasyonunda kullanarak, yaz ruhunu en derinlerde hissedebilir. Deniz kabukları, yelkenler ve denizyıldızı gibi minimal desenlerin yer aldığı nevresim takımı ya da pikeler tercih edebilir. Bununla birlikte deniz manzaralı bir tabloyu duvara asarak veya komidinin üzerine yaz temalı ufak aksesuarlar yerleştirerek deniz kenarındaymış gibi bir atmosfer yaratılabilir.

Pamuklu tekstil ürünleri seçmeyi ihmal etmeyin

Yaz aylarında yatak odası dekorasyonu oluştururken en çok dikkat edilmesi gereken konu ise tekstil ürünlerinin seçimi… Yaz sıcaklarında kaliteli ve deliksiz bir uyku uyumak için yüzde yüz pamuklu ve nefes alabilen kumaşlı tasarımlar tercih edilmelidir. Nemi kısa sürede emen ve teri hapseden pamuklu ürünler kullanıcıya sağlıklı uyku deneyimi yaşatırken, yumuşak yapısı sayesinde yaz boyunca rahat ve konforlu uyku sunuyor.

Saten kumaşlar da tercih edilebilir

Yaz ayları için pamuklu tekstil ürünlerinden sonra bir diğer alternatif ise saten kumaşlı ürünler… Son derece ince liflerden üretilmiş pamuklu iplikler kullanılarak sık bir dokuma tekniğiyle işlenen saten nevresim takımları serinletici yapısı sayesinde yaz aylarında sık sık tercih ediliyor. Özellikle nevresim takımları için kullanılan mako-saten kumaşlar; parlak ve düz kumaşı sayesinde rahat bir uyku ortamı yaratıyor. Aynı zamanda parlak yüzeyi sayesinde yatak odalarına şık bir hava katan yüzde yüz pamuk ipliğinden üretilmiş saten kumaşlı nevresim takımları, hem görüntü hem de kullanış açısından büyük beğeni topluyor.

- REKLAM -