21.4 C
Ankara
Salı, Ağustos 9, 2022

Türkiye Kış Şampiyonası ve Mix Düet Dünya Turnuvası’nda yarışacaklar

Kategoride Diğer

- REKLAM -

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü artistik yüzme branşı lisanslı sporcuları Berra ve Seralp Özgöde, Türkiye Kış Şampiyonası ve Mix Düet Dünya Turnuvası’nda yarışacaklar.

ESKİŞEHİR – 8 Ocak Cumartesi günü Tel-Aviv’de online olarak gerçekleştirilecek olan Supermix Virtual Games’de Mix Düet Dünya Turnuvası’nda 13-15 yaş kategorisinde yarışacak olan ikiz kardeşler Berra ve Seralp Özgöde, antrenmanlarını heyecanla sürdürüyorlar. Turnuvaya, belirlenen kareografinin videosunun çekilerek gönderilecek.

Uluslararası turnuvaya Türkiye’den katılan tek takım olan Berra ve Seralp Özgöde kardeşler, 25-26 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Kış Şampiyonası’nda da Eskişehir’i temsil edecekler. Türkiye Kış Şampiyonası’na Eskişehir Büyükşehir  Gençlik ve Spor Kulübü’nden artistik yüzme branşında yedi kişi daha katılacak. Şampiyonaya katılacak olan Feyza Durceylan, Beren Üstünisimli, Beril Genç, Elif Ceren Örüş, Meyra Ege Aydın, Alya Ece Şenol, Elif Yavuz isimli sporcular Kentpark Kapalı Yüzme Havuzu’ndaki antrenmanlarına hız kesmeden son güne kadar devam ediyorlar.

 15-16 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan milli takım seçmelerine de davet aldıklarını belirten 13 yaşındaki Berra ve Seralp Özgede kardeşler, “Biz bu spora annemizin teşviki ile 9 yaşında başladık. Daha sonra annemiz ve antrenörümüz Yeşim Özgöde ve antrenörümüz Büşra Üstün ile Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde antrenmanlarımızı sürdürdük. İlerleyen günlerde katılacağımız yarışlarda  Eskişehir’i ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e ve bizlere bu imkanı sağlayan kulüp yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dediler.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Marmaris’te Geçen Seneki Yangında Zarar Görenler Yeni Evlerine Kavuşuyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçen sene çıkan orman yangınında evleri zarar gören aileler, devlet desteğiyle yapılan yeni konutlarına kavuşuyor. 29 Temmuz...

İlginizi Çekebilir