4.6 C
Ankara
Perşembe, Aralık 8, 2022

“Seneye Bu Zamanlar” yeni bölümleriyle izleyici ile buluşmaya devam ediyor

- REKLAM -

Kategoride Diğer

TRT1 ekranının, birbirinden ilginç hayat hikayeleri ile şaşırtan programı “Seneye Bu Zamanlar” yeni bölümleriyle izleyici ile buluşmaya devam ediyor.

Sanat dünyasının dev ismi Kerem Alışık’ın sunumuyla çekimleri yaklaşık 1 yıl süren programın

ilk sezonu yaz aylarında TRT1 ekranlarında seyirci ile buluşmuştu. Yoğun ilgi gören programın 2.sezon bölümleri de ilgi çekmeye devam ediyor. 

  1. Bölümde Neler Olacak?

Van’ın bir köyünde yaşayan Aslı İmre; 60 yaşında, 10 çocuk annesi ve okuma yazma bilmiyor. Çocuklarını okutmak için her türlü zorluğa katlanan Aslı Hanım yıllar sonra bu isteğini gerçekleştirebilecek mi?

2000 yılında 163 kilo olan Yusuf, mide ameliyatından sonra sporla ve diyetle tam 83 kilo vererek 80 kiloya düştü. İstediği forma kavuşan Yusuf  hayatın tadını çıkarabilecek mi?

Kendisi küçük ama hedefi büyük olan 12 yaşındaki Cansu, 1 yıl boyunca çalışarak, Vivaldi’nin “4 Mevsim” eserinin tamamını ezbere çalabilecek mi?

Hatay’da sıradan bir züccaciye dükkanı işleten Mervan Altınorak, 2 yıl önce, çevredeki hurdaları toplayarak, onlardan figürler ve heykeller yapmaya başladı. Atıkları toplayıp onları birer sanat eserine döndüren Mervan’ın şimdiki hayali atık metallerden 3 metre boyunda kinetik bir at heykeli yapmak. Bakalım bu zorlu hedefi gerçekleştirebilecek mi?

19 yaşındayken, üçüncü kattan düşen Melike, omurilik felci geçirerek yatağa bağımlı kaldı.

Azimle çalışan Melike 1 yıl sonra mucize yaşayıp, hayatının baharını yaşayabilecek mi? Hepsi ve daha fazlası Seneye Bu Zamanlar’da. 

Program nasıl çekiliyor?

“Seneye Bu Zamanlar”a başvuran katılımcılar programın çekildiği stüdyoya iki kez konuk oluyorlar. İlk geldiklerinde kendileri için belirledikleri hedefi ve bunu neden istediklerini anlatıyorlar. Daha sonra bu hedeflerine ulaşmak için 1 yıl boyunca çaba sarf ediyorlar. Bir yıl sonra ikinci kez stüdyoya konuk olan katılımcılar bir sene önce stüdyoda dile getirdikleri hedeflerine ulaşıp ulaşmadıklarını ve bu süreçte neler yaşadıklarını izleyenlere aktarıyorlar. Tabi ikinci kez stüdyoya geldiklerinde hayatlarında birçok şey değişmiş olabiliyor. Program, yaptığı çekimlerle katılımcıların bir sene boyunca hedeflerine ulaşmak için yaşadıklarını da ekrana getiriyor. Her hikayenin çekimi ortalama 1 yıl sürüyor ama programda dakikalar içinde seyircilerin bütün hikayeyi izlemesi sağlanıyor… Programda, bu süre içinde yaptıklarını, amaçlarına ulaşmak için gösterdikleri çabayı ve başlarından geçen olayları anlatan katılımcılar ile Kerem Alışık arasında duygu dolu anlar yaşanıyor…

Yayın Günü: 29 Aralık Çarşamba

Yayın Saati: 21.45  / Yeni bölüm…

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Aile ve Sosyal Hizmetler Enstitüsü Kuruluyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, araştırma ve politika geliştirme faaliyetlerini ihtisaslaşmış bir enstitü üzerinden yürütmenin önemli olduğunu...

İlginizi Çekebilir