15 C
Ankara

Şahin; ‘Pistte çökme olduğu doğru mu?’

CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin Balıkesir Merkez Havalanının pistinde çökmeler olduğuna dair bir takım duyumlar aldığını bu konuda yetkililerin açıklama yapması gerektiğini söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Dr. Fikret Şahin yaptığı açıklamada; ‘Ulaştırma Bakanının 10 Şubat 2020 tarihinden itibaren Balıkesir merkez havaalanının her türlü uçuşa hazır olduğunu, kullanabilecek durumda olduğunu söylemiş olmasına rağmen 30 Ağustos akşamı ilimizi ziyarete gelen ve bir takım açılışlarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı neden Balıkesir merkez havaalanına gelmemiş, Edremit’teki Koca Seyit havalimanına iniş yapmıştır.

Üstelikte açılış programının çoğunluğunun Balıkesir merkezde olmasına rağmen Bakan hangi gerekçeyle Körfez bölgesindeki havaalanını kullanmıştır.

Kulağımıza Balıkesir merkez havaalanının zeminde çökmeler olduğuna dair bir takım duyumlar geldi, doğru mudur?’ İfadelerini kullandı.

Şahin sözlerine şöyle devam etti;

“2019 yılı yatırım programına göre 76 milyon 521 bin TL harcanarak yapılan havaalanı terminali Ulaştırma Bakanının kullanıma hazır olduğunu söylemesine rağmen neden 7 aydır kullanılmıyor ve bir tek uçak dahi gelmemiştir.

Yetkililer pistte çökme olup olmadığını, kullanıma uygun olup olmadığını açıklamak durumundalar.

Balıkesir’e yapılan bu yatırımın boşa gitmemesi, havaalanının çalışması için hep birlikte gayret sarf etmemiz gerektiğine inanıyor ve bu konuda çabalarımızın devam edeceğini kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.”

- REKLAM -