2.7 C
Ankara
Çarşamba, Şubat 21, 2024

Quick Finans’ın “Poliçe Prim Kredisi” Corpus Sigorta’da

- REKLAM -

Kategoride Diğer

Quick Finans tarafından geliştirilerek kredilendirilmeye başlanan sigorta poliçeleri ‘Poliçe Prim Kredisi’, Quick Sigorta’dan sonra şimdi Corpus Sigorta müşterilerine sunuldu.

Şirket açıklamasına göre, Quick Finans ve Corpus Sigorta’nın iş birliği çerçevesinde, ilk olarak Corpus Sigorta’nın bir ticari müşterisine kestiği Ürün Sorumluluk Poliçesi’nin peşin ödemesi Quick Finans tarafından kredilendirilerek 6 ay taksitli hale getirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ, geçen ay duyurdukları yeni ürünleri Poliçe Prim Kredisi’ni, Corpus Sigorta’nın ticari müşterilerine de sunmaktan kıvanç duyduklarını belirterek, ‘Sektöre yön veren öncü bir sigorta grubunda kurulan yeni nesil finansman şirketi vizyon ve yenilikçi yaklaşımlarımızla, sigorta poliçesi primlerinin de hizmet kapsamında değerlendirilmesi suretiyle geliştirilen yeni kredi ürünümüzün, Quick Sigorta’dan sonra Corpus Sigorta acente ve sigortalılarına da önemli bir fayda yarattığına inanıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

– ‘Corpus Sigorta acente ve müşterilerine önemli bir rekabet avantajı sağlayacak’

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar da bu ürünün sigortalarda yaşanan taksit ve kredi kartı limit sorununu çözerek sigortalıların poliçeye erişimini kolaylaştıracağını ifade etti.

Yaşar, şunları kaydetti:

‘Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren bu ürünü tüm sektörün hizmetine açtık. Maher Holding Sigorta Grubu’nun acentelerin finansal markete dönüştürülmesi vizyonundaki bu önemli adım, çok yeni olmasına rağmen müşterilerimiz tarafından büyük ilgi gördü. Quick Sigorta’nın ardından genişlemenin ilk adımını da Corpus Sigorta ile atıyoruz. Poliçe Prim Kredisi, Corpus Sigorta acente ve müşterilerine önemli bir rekabet avantajı sağlayacak.

Önleyici sigortacılıkta fark yaratan Corpus Sigorta’nın hedef kitlesi için Poliçe Prim Kredisi daha da cazip hale geliyor diyebiliriz. Ancak hatırlatmak isterim ki grubumuzun dışındaki sigorta şirketlerini de Quick Finans’ın bu ayrıcalığından faydalanmaya davet ediyoruz. Diledikleri branşta Quick Finans ile anlaşma yapıp poliçe prim kredisini sigortalılarına sunabilirler.’

Açıklamada verilen bilgiye göre, iş birliği kapsamında, Quick Sigorta’dan sonra Corpus Sigorta da ticari müşterilerin poliçelerini 36 aya varan vadelerle kredilendirebilecek. Bu sayede özellikle taksit imkanı bulunmayan poliçeler ile uzun vadeli poliçelerde, müşteriler lehine nakit akışlarına uygun finansal bir çözüm hedefleniyor. Yakın zamanda, bireysel müşterilerin poliçeleri için de yüzde 100 online çalışacak şekilde Poliçe Prim Kredisi kullanılmaya başlanacak.

Yeni nesil bir profil çizen Quick Finans’ın 4 farkı bulunuyor. İlki bir sigorta grubu tarafından kurulmuş ilk finansman şirketi olması. İkincisi geniş yelpazede kredilendirme yapabilmesi. Üçüncüsü konut finansmanı sağlayabilecek ayrı bir ruhsata sahip olması. Özellikle bina tamamlama sigortalı inşaatlara sağlanacak kredi, Türkiye’de yeni bir alan açacak. Dördüncü farkı ise yeni nesil teknolojileri ve finansman modellerini kullanacak olması.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir