21.4 C
Ankara
Salı, Ağustos 9, 2022

Mudanya Belediyesi Ayçiçek Yağı Ve Buğday Unu Üretecek

Kategoride Diğer

- REKLAM -

BURSA – Belediyeye ait arazilerde, refüj ve parklarda yetişen zeytinleri toplayarak, zeytinyağı haline getirdikten sonra ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına taşıyan Mudanya Belediyesi, şimdi de kenti ayçiçek yağını ve buğdayını üretecek. Balabancık mahallesi Çalılık mevkiinde belediyeye ait 121 dönümlük araziye dönüşümlü olarak ayçiçek ve buğday ekip, elde edilen yine ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Balabancık mahallesi ziyaretinde ayçiçek ve buğday yatırımını mahalle sakinlerinin ve muhtarlığın desteğiyle yapacaklarını belirtti.

Toplanan ürünlerin, işlenmek üzere yağ ve un üretim tesislerine gönderileceğini, elde edilen ayçiçek yağı ve unun Zeytin Dalı ekibi tarafından Mudanya’daki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını kaydeden Başkan Türkyılmaz, “Her gramında alın teri olan zeytinyağımızı sevgiyle üretip, emeğimizi sevgiyle besliyoruz. Ürettiklerimizi de Zeytin Dalı birimimize kayıtlı ailelerimizle adil bir şekilde paylaşıyoruz. Belediyemize ait bir başka arazimizde de aynı şekilde ürettiğimiz ürünlerden elde ettiğimiz yağ ve unları hemşehrilerimle paylaşacağız. Hem ihtiyaç sahibi ailelerimizin hem de üreten çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Türkyılmaz, Balabancık’a halı saha ve halk bahçesi yapılacağını da sözlerine ekledi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Marmaris’te Geçen Seneki Yangında Zarar Görenler Yeni Evlerine Kavuşuyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçen sene çıkan orman yangınında evleri zarar gören aileler, devlet desteğiyle yapılan yeni konutlarına kavuşuyor. 29 Temmuz...

İlginizi Çekebilir