19 C
Ankara

Kombi Arıza Durumunda Doğru Kombi Servisi Nasıl Seçilir?

Nedenleri farklı olmakla beraber kombi arıza sorunu hızlıca giderilmesi gereken bir konudur. Kombilerin mekanizması karışık yapıda olduğu için marka ve model özelliklerine göre işlemleri sürdürmekteyiz. Arıza kodları doğrultusunda yapılan işlemlerden başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kombi Arıza Durumları İçin Kombi Servisi İstanbul

Kombinizde oluşan arıza hallerinde bu kendini kod halinde belli edecektir. Dolayısıyla teknik destek verilirken bu konu odağında işlemler sürdürülür. Markalara göre kodlar da değiştiği için temele inilerek bir çözüm oluşma durumu söz konusudur.

Verilen servislerin kapsamı kombinin hangi bölümünde ne tür sorun görünüyorsa yedek parça ile sürdürülebilir. İstanbul kombi servisi tüm sorunlara kapsamlı çözüm bulmak adına etkili bir süreç demektir.

1 – Kombi Isıtmaması Sorunu

Sıklıkla görülen kombi ısıtmaması sorununun ardında çeşitli etkenler bulunabilir. Termostatı düşük dereceli olan kombilerde tam verimli ısıtma olmayabilir. Kaloriferlerde akış tam olarak sağlanamadığında ısıtma da eşit olmaz. Dolayısıyla filtreler ve ana sisteme bağlı bir sorun olabilir. Neden bulunması için incelemeleri detaylı şekilde yapmaktayız. Giriş ve çıkış vanalarının açık olmaması da bir sorun olabilir.

2 – Patlamalı Yanan Kombi

Kombinin patlamalı şekilde yanması nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz. Riskli görünen bu durum gaz birikmesi ve orantısız yanma gibi nedenlerle oluşabilir. Gaz ve çakmak ayarları kontrolleri yapılmış olmalıdır. Aksatma yapmadan senelik olarak düzenli yetkili kombi servisi talebi oluşmadığında cihazınız ciddi sorunlar yaşayabilir. Motorla alakalı yanma durumları bile olabilir.

3 – Peteklerin Çok Isınması

Petekler aşırı ısınıyorsa ve derece ayarının dışında bir durum varsa şu etkenlere bağlı sorunlar olabilir:

 • Cihazda kapatma ve geçiş sorunu anlamına gelebilir.
 • Kalorifer bölümü ve su ayrıştırması sorunu vardır.

4 – Peteklerin Eşit Isıtmaması

Peteklerdeki kombi filtre sorununda eşit ısıtmama yaygın görülmektedir. Bir kısmı az sıcak bir kısmı soğuk gibi sorun oluşabilir. Etkili kombi tamiri esnasında tıkanan petekler hızlıca temizlenir ve vana sorunları çözülür. Bu duruma rağmen yine de değişmeyen hallerde yedek parça değişimi gerekebilir.

5 – Kombinin Su Akıtması Kombi Arıza Türü

Sisteme pompalanmış durumdaki sularda normalden fazla bir akış söz konusu olduğunda basınç dengesizlikleri gündeme gelecektir. Kombi basıncını dengeli şekilde tutmalısınız. Kendiliğinden düşmesi halinde 1-1,5 arası derecede kalacak biçimde ayarlamalısınız.  Aksi halde borularda da patlamalar görülebilir. Delik oluşması su tesisatı anlamında sorunları zincirleme şekilde getirecektir.

 • Hava tahliye borusu sorunları
 • Kombi genel mekanizma sorunları
 • Genleşme tank sorunları
 • Boşalmayan havalar nedeniyle kombi arıza kaydı oluşturabilirsiniz.

6 – Çok Ses Yapan Kombiler

Çok ses yapan kombi sorunu için yaygın görülen sorun motor çalışma sistemidir. Devir daim esnasında zorlanma durumu petek sayısının yeterli kadar açılmamış olmasıyla da alakalı olabilir. Bazı hallerde bakım gecikmesi sese neden olabilir. Bu gibi hallerde kombinizin kendi şarteli varsa indirmeli ve servis çağırmalısınız.

7 – Kombi Sıcak Suyu Vermiyor Kombi Arıza Türü

Kombinizin sıcak suyu ısıtmaması kalorifer sisteminde musluk suyu ayrışma vana sorunu ile alakalıdır. İklime bağlı gereğinden fazla açılan suyu ve musluktaki yanlış kullanımlar kombi suyunun yeteri kadar ısıtmamasına neden olabilir. İstanbul kombi servisi başvurusu yaparak diğer nedenleri de öğrenebilirsiniz.

Kombi Arızası Durumunda Doğru Kombi Servisi Seçmek 

Kombi servisi seçmek için bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Firmanızın marka ve model özelliklerini karşılayan yetkili bir kombi servis olmasına önem vermelisiniz.

 • Kurumsal nitelikler kombi bakım onarım işlemlerinden alacağınız verimde belirleyici olacaktır.
 • Kombi bakımı, yedek parça değişimi, petek temizliği ve tamir işlemleri ayrı konular olarak ele alınmalıdır. Bu ayrımın bilincinde olmayan firmalardan hizmet almamaya özen gösteriniz.
 • Kombi arıza kodları ve teknik çözümlerde titizlikle arıza bakım onarım montaj işlemleri yapan firma başvurusu yapabilirsiniz.

Kombi Bakım Arıza Fiyatları

Yetkili kombi servisi fiyatlarında nasıl bir süreç belirlenecekse bu açıdan işlemler netleşecektir:

 • Bakım işlemleri ve petek temizliği ayrı fiyatlandırılır.
 • Tamir işlemlerinde sorun değerlendirmesine göre işlem yapılır.
 • Yedek parça gerektiği hallerde önceden bilgilendirme ve gerekçeler size açıklanacaktır.

Kombi yapısı işleyiş sistemi, diğer cihazlara göre daha farklı olduğu için rutin şekilde yetkili kombi servisimizden hizmet alabilirsiniz. Kombi ekranında görülen kodlar varsa kendiniz yanlış müdahale yapmamaya özen gösteriniz. Kombi çevresinde su akıntılarına ve ürün zararlarına karşı önlem almanız önerilir. Kombi arıza bakım İstanbul firmamıza bilgi alarak başvuru yapabilir, teknik sıkıntılarda profesyonel çözüm bulabilirsiniz.

- REKLAM -