27.3 C
Ankara
Cuma, Ağustos 12, 2022

Kırşehir Valiliği ihalelerde kanuna uygun hareket edilmesini istendi

Kategoride Diğer

- REKLAM -

Kırşehir Valiliği tarafından il genelinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlara genelge gönderilerek, yapılacak ihalelerde kanuna uygun hareket edilmesi istendi.

Kırşehir Valisi İbrahim AKIN imzası ile il genelinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlara gönderilen genelgede, Resmi ilan ve reklamların 195 sayılı kanun kapsamında Basın İlan Kurumu aracılığı ile yayınlatıldığı hatırlatılarak, Yapılacak tüm işlerin ihalelerinde Kamu İhale Kanunu’nun 5. Maddesinin 1. Fıkrasında yer alan, “İdareler bu kanuna göre yapılacak ihalelerde; saydamlığı, rekabeti, eşit muameleyi, güvenirliliği, gizliliği, kamuoyu denetimini, ihtiyaçların uygun şartlarda ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılmasını sağlamakla sorumludur” vurgusu yapıldı.

Vali Akın’ın imzasını taşıyan genelgede, il genelinde doğrudan temin usulünün genel bir ihale yöntemi olarak algılanmaması gerektiği belirtilerek;  doğrudan temin hükümlerinden faydalanmak için yapılacak ya da alınacak mal ve hizmetlerin bölünmemesi, Kamu İhale Kanununda belirtilen özel koşullar dışına çıkılmaması, istenilen rekabet ortamının oluşturularak, kamu menfaatinin en üst seviyede sağlanması konusunda ihale ilanının yapılması istenildi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Malazgirt Zaferi için 1600 km pedal çevirecekler

“Anadolu’nun Fethi 1071 Ahlat Malazgirt Zaferi bisiklet turu” başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli Bisiklet Kulüplerinden 16 Sporcu aldıkları...

İlginizi Çekebilir