3 C
Ankara
Salı, Mart 21, 2023

‘Karlı Zirvelerin Kahramanları’ Uludağ’da Eğitiliyor

- REKLAM -

Kategoride Diğer

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kayak merkezlerinin yanı sıra terörle mücadelede görevli jandarma ekipleri, Uludağ’da kar üstü motosiklet ve çok maksatlı küçük arazi aracı (UTV) eğitimi alıyor.

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekat (JÖH), komando ve iç güvenlik birliklerinde görev yapan seçilmiş personel, zorlu iklim ve coğrafi koşullarda ulaşımlarını sağlayacak araçların güvenli kullanmalarına yönelik de yetiştiriliyor.

Bu kapsamda Bursa Uludağ’daki eğitim alanında, “karlı zirvelerin kahramanlarına” Kar Üstü Motosiklet ve UTV Güvenli Sürüş Teknikleri Kursu veriliyor.

AA ekibince 2 bin rakımlı zirvede görüntülenen Bursa Jandarma Trafik Okul Komutanlığınca gerçekleştirilen eğitimler, zorlu parkurlarda sürdürülüyor.

Jandarmanın sorumluluk alanlarındaki kayak merkezlerinde emniyet, asayiş, arama, kurtarma, ilk yardım ile tahliye çalışmaları gerçekleştiren JAK, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde terörle mücadeleye katılan iç güvenlik, jandarma komanda ve JÖH birliklerinde görev yapan personel, bu faaliyetlerini sürdürürken kar üstü motosiklet ve UTV gibi araçları da kullanıyor.

Söz konusu araçları kullanması için seçilen personeller ise Jandarma Trafik Okul Komutanlığının uzman eğitmenlerince belirli dönemlerde 2 hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimlerden geçiriliyor.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Z Kuşağı, Kişisel Cihazlarında Güvenliği Göz Ardı Ediyor

EY Human risk araştırması, genç çalışanların işte kullandıkları cihazların güvenliği konusunda kişisel cihazlarına göre daha az endişe duyduğunu gösterirken,...

İlginizi Çekebilir