21.4 C
Ankara
Perşembe, Ağustos 11, 2022

Kağıthane’de toplu mülakatla iş sahibi oldular

Kategoride Diğer

- REKLAM -

Kağıthane Belediyesi’nin yıl ortasında hizmete açtığı İstihdam Hizmet Noktası, bugüne kadar ilçede yüzlerce kişiyi iş sahibi yaptı.

İSTANBUL – Kâğıthane’de iş arayan vatandaşlar ile işverenleri bir araya getiren İstihdam Hizmet Noktası’nda son olarak toplu işe alım mülakatı yapıldı.

Taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren özel bir firmanın işçi alımı için Kağıthane Belediyesi’ne müracat etmesi üzerine; belediyeye ait İstihdam Hizmet Noktası’nda toplu mülakat yapıldı. Hizmet Noktası’nın CV sisteminde kayıtlı; e sinifi ehliyet ve SRC 4 belgesi sahibi 371 kisi mülakata davet edildi.

Kemerburgaz Odayeri ve Seymen’deki arıtma tesislerinde şoför olarak görevlendirilecek adaylar; yapılan mülakatla belirlendi. Mülakatta adaylarla uzun yol şoförlüğü, vardiyalı çalışma sistemi ve işveren şartları konuları görüşüldü. Mülakatı başarıyla tamamlayan adaylar yeni yılla birlikte iş başı yapacak.

Kağıthane’de iş arayan vatandaşlar tek tek firmalarla görüşmek yerine CV’lerini belediyeye bağlı İstihdam Hizmet Noktası’na gönderiyor. Hizmet Noktası’nda görevli belediye personelleri, iş arayan vatandaşların becerilerine göre uygun firmalarla görüşerek, kendilerine iş buluyor. Bu sayede iş arayan vatandaşlar yorulmadan ve fazla vakit kaybetmeden iş sahibi oluyor. Aynı şekilde firmalar da gerekli insan kaynağını profesyonel şekilde sağlamış oluyor.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

İzmit Körfezi’ni kirleten gemilere geçit yok!

İzmit Körfezi’nde yapılan denetimlerde, denizi kirlettiği tespit edilen Vanuatu bandıralı kuru yük gemisine 4 milyon 968 bin 823 Türk...

İlginizi Çekebilir