8.4 C
Ankara
Perşembe, Aralık 8, 2022

İÜ Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Açılış Töreni Gerçekleştirildi

- REKLAM -

Kategoride Diğer

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, 14 Aralık Salı günü düzenlenen tören ile açıldı. Organizasyonda, İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak ve İÜ İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım Yorğun konuşmalarını gerçekleştirdi.

Kurucu öğretim üyeleri tarafından hazırlanan Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü tanıtım filmi gösteriminin ardından açılış konuşması Prof. Dr. Yorğun tarafından yapıldı.

85 Yıllık Geleneği Gelecekle Buluşturuyoruz

Konuşmasına İÜ İktisat Fakültesi’nin köklü geçmişi hakkında bilgi vererek başlayan Prof. Dr. Yorğun, Türkiye’nin ilk iktisat fakültesi olmalarının altını çizdi. İstanbul Üniversitesi’nin geleneksel öğretim anlayışı hakkında “85 yıllık geleneği, gelecekle buluşturuyoruz” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Yorğun, yeni açılan her bölümün üniversitenin gelişimine katkı sağladığını açıkladı.

Öğretim alanında gerçekleşen dönüşümlere adapte olunduğu sürece üniversite olarak daha iyi yerlere gelinebileceğinin altını çizen Prof. Dr. Yorğun, aksi takdirde “Geri kalmışlık zincirini kırmak mümkün olmayacak” dedi. Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün İÜ’ne yapacağı katkılara değinen Prof. Dr. Yorğun, modern dünyanın gerekliliği olarak, “Sanal dünyanın içinde yer almamız lazım.” ifadelerini kullandı.

İktisat Fakültesi İnsanın Günlük Yaşantısını Basitleştirme Fikrinin Yerleştiği Fakülte

Açılışın devamında İÜ Rektörü Prof. Dr. Ak, insanın doğasında olan gelişme içgüdüsünün üniversitemizde kurumsal bir şekilde ele alındığını belirtti. İktisat alanının yaşamın her noktasında olduğuna değinen Prof. Dr. Ak: “İktisat Fakültesi insanın günlük yaşantısını basitleştirme fikrinin yerleştiği fakültedir” İfadelerini kullandı. Bilişim desteğinin daha ön planda olduğu bir bölüm oluşturma fikriyle yola çıktıklarını belirten Prof. Dr. Ak, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün bu anlamda, öncü uygulamalar ve projeler geliştirecek olan bir bölüm olacağının altını çizdi.

Açılış törenin ardından, yeni açılan Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü’nün derslik ve amfileri gezildi.

Haber: Dicle Güngör, Nisan Bahar Özel
Fotoğraf: Zümrüt Gümüş

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

İzmir Büyükşehir Belediyesi artık WhatsApp’ta

İzmir'de yaşayanların hizmetlere kolay erişimini sağlamak için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, 05309194035 numaralı kurumsal WhatsApp Danışma Hattını hizmete...

İlginizi Çekebilir