5.3 C
Ankara
Perşembe, Aralık 8, 2022

İKÇÜ’de Yeni e-Sınav Merkezi Açılacak

- REKLAM -

Kategoride Diğer

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin İzmir’de gerçekleştirmekte olduğu elektronik sınav merkezlerine bir yenisi daha eklendi.

İZMİR- ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ve İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse’nin imzaladığı protokol ile İzmir ve çevre illerdeki adayların faydalanabileceği e-sınav merkezi İKÇÜ Ana Yerleşkesinde açılacak.

5 bin metrekarelik alanda kurulacak ve 1000 kişi kapasiteli sınav merkezi için düzenlenen protokol imza töreninde konuşan İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Köse,  ÖSYM’nin son yıllarda sınav sistemlerini yenilediğini ve aday odaklı anlayışı ile hizmetlerinin niteliğinin artırdığını söyledi. Prof. Dr. Saffet Köse,  “Üniversitemiz açısından tarihi günlerden birisi. ÖSYM Başkanlığımız ile İzmir’deki sınav merkezlerinden birini daha kampüsümüze taşıyoruz. Ülkemizde fırsat eşitliğini ve adaletin en önemli kurumlarından birisi kuşkusuz ÖSYM’dir ve bugün ÖSYM’nin adaylar arasından yaptığı adil seçimler geleceğimizi şekillendirmeye başarılı bir şekilde devam ediyor. Biz de üzerimize düşen katkıyı ÖSYM’ye vermekten son derece mutluyuz. İzmir ve bölgesine hizmet verecek olan e-sınav merkezimizin hayırlara vesile olmasını diliyor, başta Başkanımız olmak üzere ekibine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün de geçtiğimiz aylarda Adana’da Çukurova Üniversitesi e-Sınav Merkezi’nin açılmasıyla birlikte 6 bin kişiye ulaşan e-sınav kapasitesinin, İKÇÜ içerisinde açılacak olan e-sınav merkeziyle birlikte 7 bin kişiye ulaşacağını ifade etti.

Başkan Prof. Dr. Halis Aygün, “Ayda en az bir olmak üzere yılda ortalama 15 adet gerçekleştirdiğimiz e-sınavlara 50 binin üzerinde aday katılmaktadır. Yaptığı sınav sayısı ve hizmet verdiği aday kitlesinin büyüklüğü bakımından dünya çapında önemli bir kurum olan ÖSYM, elektronik yabancı dil sınavı uygulamalarına İngilizce ‘nin yanı sıra Almanca, Arapça, Bulgarca, Farsça, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça ve Yunanca dâhil olmak üzere 10 farklı dilde devam etmektedir. ÖSYM Başkanlığı olarak teknolojik gelişmeleri sınav süreçlerine yansıtarak çalışmaya ve yeniliklere devam ediyoruz. Herkes için her yerde olma ilkemiz gereği adaylarımızın sınavlara erişimini kolaylaştırıyoruz. Bu doğrultuda var olan e-sınav merkezlerimizin kapasitelerini artırıyoruz ve bölgesel olarak elektronik sınav merkezlerimize yenilerini eklemeyi hedefliyoruz. Bu protokol ile İzmir’deki e-sınav merkezimizin kapasitesini arttırmak için İKÇÜ’nün bu güzel yerleşkesinde yaklaşık 1000 kapasiteli bir e-sınav merkezi oluşturacağız. Hem İzmirli adaylar hem de çevre illerdeki adaylar e-sınav merkezinde hizmet alabilecekler. Katkıları ve destekleri için İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse başta olmak üzere İKÇÜ Ailesinin tüm mensuplarına ÖSYM ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Hem ÖSYM hem İKÇÜ ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Travel Turkey’de Narlıdere Farkı

Narlıdere Belediyesi, 8-10 Aralık tarihlerinde Fuar İzmir’de yapılan TTI İzmir Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde İzmir Sokağı A...

İlginizi Çekebilir