14.2 C
Ankara

‘Eşitsizliklerin ve yoksulluğun olmadığı toplumları, üreten kadınlar yaratacak’

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in ev sahipliğinde ilçede düzenlenen kadın kooperatifleri etkinliğine katılan CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, “Eşitsizliklerin ve yoksulluğun olmadığı toplumları, üreten kadınlar yaratacak” dedi.

Mersin’in Yenişehir ilçesinde, “Aşk Seninle Güzel” ekinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Kent Konseyinin destekleriyle üretim yapan kadın kooperatifleri, ürünlerini vatandaşa sunma fırsatı buldu. Etkinlikte, Türkiye’nin farklı şehirlerinde kadın kooperatiflerinin çalışmalarını takip eden ve destek veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse de yer aldı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in eşliğinde stantları dolaşan Köse, yazılı bir açıklama yaparak, etkinliğin düzenlenmesinde ve kadınların desteklenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

“KOOPERATİFLERİMİZE ÇOK GÖREV DÜŞÜYOR”
 Üretimin artması ve kadınların üretimde önemli bir yere gelmesinde kooperatiflerin rolünün büyük olduğunu dile getiren Köse, “ Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamda daha aktif rol almasını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam eden Mersin Yenişehir Belediyesi ve Yenişehir Kent Konseyinin düzenlediği etkinliğe katıldık. Alanda kurulan stantlarda kadınlarımızın kendi el emekleri ürünleri görmek, kendi alın terleriyle aile ve ülke ekonomisine katkı sağladıklarını görmek bizleri  çok memnun ettin. Zor günlerden geçtiğimiz şu günlerde üretimin desteklenmesi ve kadınlarımızın bu üretimde daha büyük paya sahip olmasında kooperatiflerimize çok görev düşüyor. Bu noktada ilçedeki kooperatiflere desteğini esirgemeyen Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Abdullah Özyiğit’e ve bu güzel etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. Eşitsizliklerin ve yoksulluğun olmadığı toplumları, üreten kadınlar yaratacak” dedi.

- REKLAM -