30.6 C
Ankara
Cuma, Ağustos 12, 2022

Düzce’de “Bir Kafkasya Hikayesi”

Kategoride Diğer

- REKLAM -

DÜZCE – Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Şıble Halk Dansları Topluluğu tarafından hazırlanan “Bir Kafkasya Hikayesi-Başlangıç” adlı gösteri Düzce Belediyesi Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gösteri öncesi Dans Topluluğunu Muftak Sanatları Merkezinde ağırladı. 

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Bir Kafkasya Hikayesi-Başlangıç” adlı gösteri için Düzce’ye gelen Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği Şıble Halk Dansları Topluluğu üyeleri ile buluştu. Düzce Adige Kültür Derneği üyeleri ve Şıble Halk Dansları Topluluğunu Mutfak Sanatları Merkezinde ağırlayan  Başkan  Özlü, gösteri öncesinde topluluk üyelerini Düzce’de misafir etmekten onur duyduğunu kaydederek başarı dileklerinde bulundu. 

BOL BOL ALKIŞ ALDILAR

Düzce Adige Kültür Derneği ve Düzce Belediyesinin destekleri ile Düzce’ye gelen ekip Mutfak Sanatları Merkezi ziyaretinin ardından Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde sahne alarak ile Düzcelilere unutulmaz bir gece yaşattı. “Bir Kafkasya Hikayesi – Başlangıç” adlı gösteri, saat: 19.00 ve 21.00 olmak üzere iki ayrı seansta sanatseveler ile buluştu. 

Sahne tasarımı, müzikal, kostüm, hikaye ve koreografileri ile izleyenleri kendisine hayran bırakan gösteriye Düzceliler yoğun ilgi gösterdi.  Çerkes halkının sözlü mitolojisi ve Nart Destanlarından yola  çıkılarak hazırlanan gösteri ayakta alkışladı. 

 

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Malazgirt Zaferi için 1600 km pedal çevirecekler

“Anadolu’nun Fethi 1071 Ahlat Malazgirt Zaferi bisiklet turu” başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli Bisiklet Kulüplerinden 16 Sporcu aldıkları...

İlginizi Çekebilir