27.3 C
Ankara
Cuma, Ağustos 12, 2022

Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi İlk Öğrencilerini Alıyor

Kategoride Diğer

- REKLAM -

DÜZCE – 13 Fakültesi, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, 10 Meslek Yüksekokulu, 30’u aşkın Araştırma ve Uygulama Merkezi ile nitelikli eğitim faaliyetlerini sürdüren Düzce Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi’ne ilk kez öğrenci almanın heyecanını yaşıyor.

Kurulduğu 02.06.2021 tarihinden itibaren bir yıl süre içerisinde, akademik kadrosunu ve koşullarını başarıyla tamamlayarak kısa sürede öğrenci kabul etme aşamasına gelen Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi; YÖK tarafından tanınan 40 öğrencilik kontenjanı ile eğitim faaliyetlerine başlamanın, ayrıca Ülkemiz sağlık alanına ve yürüttüğü bölgesel kalkınma programındaki Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanına katma değerli çalışmalar ile de katkıda bulunacak olmanın heyecan ve gururunu yaşıyor.

Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan yaptığı açıklamada, “Seçkin akademik kadrosu, sektör iş birlikleri, araştırmacı odaklı eğitim sistemi, Ar-Ge çalışmaları için altyapı ve olanakları ile öğrencilerimize önemli avantajlar sunacak olan Düzce Üniversitesi Eczacılık Fakültesi olarak; yeni değerler üretmek için sağlık, ilaç, kozmetik ve tıbbi cihaz sektörlerine, Ar-Ge ve akademik faaliyetlere ilgisi olan tüm öğrencileri bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Malazgirt Zaferi için 1600 km pedal çevirecekler

“Anadolu’nun Fethi 1071 Ahlat Malazgirt Zaferi bisiklet turu” başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kocaeli Bisiklet Kulüplerinden 16 Sporcu aldıkları...

İlginizi Çekebilir