7.3 C
Ankara
Salı, Şubat 20, 2024

Diyarbakır’daki Operasyonla 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

- REKLAM -

Kategoride Diğer

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Diyarbakır ili Lice ilçesinde gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR-50” Operasyonu’nun başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Operasyon kapsamında 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirten Bakanımız Sayın Yerlikaya, halkın desteği ve dualarıyla terörle mücadeleye kararlılıkla devam edileceğini vurguladı.
 
Operasyonun İl Jandarma Komutanlığı ve MİT Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütüldüğünü ifade eden Bakanımız, teröristlerin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini, ayrıca teröristlere yardım ve yataklık yapan 2 şüphelinin de gözaltına alındığını belirtti.
 
Teröristlerin eylemlerine dair detayları paylaşan Bakan Yerlikaya, operasyonun hedeflerinden biri olan Hasip Şimşek’in Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda yer aldığını ve birçok masumun şehit edilmesine yol açtığını bildirdi. Ayrıca Mehmet Akalan adlı teröristin Diyarbakır’da çeşitli sabotaj eylemlerinde bulunduğunu aktardı.
 
Bakan Yerlikaya, operasyonun başarıyla tamamlanmasında emeği geçen MİT mensupları ve jandarma birimlerini tebrik ederken, teröristlerin sonuncusunun etkisiz hale getirilene kadar mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.
- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir