21.4 C
Ankara
Salı, Ağustos 9, 2022

Dionisos Tiyatrocuları tarihi mekanda canlı performans sergiledi

Kategoride Diğer

- REKLAM -

Salihli Sardes Yedinci Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı’na katılan tiyatroseverler, Artemis Tapınağı ve Gymnasium’un mistik atmosferinde oyun sergileme imkanı buldu.

MANİSA – Salihli’de bu yıl yedincisi düzenlenen Dionisos Tiyatro Şenliği’nde bir ilk yaşandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na her yıl yapılan izin başvuruları bu yıl ilk kez kabul gören Dionisos Tiyatrocuları, Sart’taki tarihi mekanlar olan Artemis Tapınağı ve Gymnasium’un büyüleyici ortamında oyun sergilemenin keyfini yaşadı.

Sart Mahallesi’nde yer alan şenlik alanında Türkiye’nin dört bir yanından çadırlarıyla katılan tiyatroseverler ve köy çocuklarına yönelik yaratıcı drama ve yazarlık atölyeleri gibi etkinlikler düzenlendi. Ege Tiyatrolar Birliği’nin desteklediği organizasyona Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlandı. Uluslararası boyuttaki şenlik ve eğitim kampına ayrıca Azerbaycan, Makedonya, Gürcistan, İngiltere, Hollanda ve İran’dan da tiyatrocular katıldı.

Şenlik alanını, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ve Başkan Yardımcısı Günay Topkaya da ziyaret etti. Yüksel ve Topkaya gösterileri izledi ve katılımcılara Salihli Kirazı ikram etti. Dionysos Tiyatro Şenlikleri Koordinatörü Rasim Aşın, bu yıl ilk kez tarihi mekanlarda oyun sergileme izni veren Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın kararının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

14 Temmuz’da başlayıp 24 Temmuz’a kadar devam edecek olan Dionisos Tiyatro Şenliği ve Tiyatro Eğitim Kampı’na bu yıl Salihli Turizm Derneği, Sardes Kültür Sanat Derneği, Sart İmece Taşıma Kooperatifi, Salihli Fotoğraf Dostları, Salihli TEMA Temsilciliği, Salihli Çevre Derneği, Salihli Halk Oyunları Derneği, Salihli Bisikletçiler Topluluğu, Salihli Sinema Belgeselciler Topluluğu, Salihli Lidya Sardes Halk Oyunları Merkezi Topluluğu, Salihli Kültür Sanat Derneği, Bağımsız Tiyatrolar Birliği ve Tiyatro Gazetesi destek verdi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Marmaris’te Geçen Seneki Yangında Zarar Görenler Yeni Evlerine Kavuşuyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçen sene çıkan orman yangınında evleri zarar gören aileler, devlet desteğiyle yapılan yeni konutlarına kavuşuyor. 29 Temmuz...

İlginizi Çekebilir