21.4 C
Ankara
Salı, Ağustos 9, 2022

Cinsel Sağlık Sorunları Ve Tedavisi

Kategoride Diğer

- REKLAM -

Cinsel sağlık sorunları, birçok kişinin karşı karşıya kaldığı sağlık sorunları olarak bilinir. Günümüzde cinsel sağlık sorunlarının hem erkekler hem de kadınların yaygın bir şekilde yaşadığı bilinir. İlişkilerde cinsel iktidarsızlık yaşanması durumu ikili arasındaki ilişkiyi olumsuz etkiler. Bu sebeple kişiler bu sorunu yaşamak istemezler. Cinsel iktidarsızlık nedir? Cinsel iktidarsızlık sorununun tedavi yöntemleri nelerdir? Bu sorular birçok kişinin merak ettiği ve bilinçlenmek istediği bilgileri içeren sorulardır. Bilinen birçok sağlık sorunu ve bu sorunların çeşitli sebepleri olduğu bilinir. Bazı cinsel sağlık sorunları;

 • Kadınlarda görülen vajinismus rahatsızlığı
 • Erken ya da geç boşalma sorunu
 • Cinsel arzu eksikliği
 • Bazı cinsel fobi durumları
 • Erkeklerde görülen sertleşme sorunu
 • Ereksiyon sorunu şeklinde bilinir.

Bunun gibi cinsel sağlık sorunu ile karşı karşıya kalan bireyler genellikle hızlı bir şekilde doktor tedavisine başvurmayı ve sorunu çözmeyi tercih eder.

Cinsel İsteksizlik Nedenleri

Cinsellik, bir ilişkide oldukça büyük önem taşıyan bir durum olarak bilinir. Cinsellik konusunda herhangi bir problem yaşanması durumu, partnerler arasında olumsuz sonuçlar doğurabilir. Günümüzde birçok kadın ve erkeğin cinsel isteksizlik problemleri ile karşı karşıya kaldığı ve bu problemleri hızlı bir şekilde çözmek için çabaladığı bilinir.

Cinsel isteksizlik durumunun yaşanması ile birlikte cinsel birliktelik yaşanmaz ya da eksik yaşanır. Bu gibi cinsel sağlık sorunları da ilişkileri olumsuz etkiler. Dolayısıyla ilişki yaşayan iki taraf da cinsel bir sağlık sorunu yaşamak istemezler. Cinsel iktidar problemi yaşanmasının bazı sebepleri;

 • Cinsellikte utanma durumu
 • Stres, kaygı ya da endişe durumu
 • Partnerle yaşanan ten uyumsuzluğu
 • Sertleşme problemi
 • Geç ya da erken boşalma problemi
 • Penis boyundaki kısalık, eğrilik gibi genetik faktörler
 • Günlük yaşamın getirdiği bazı stresli durumlar olarak ifade edilir.

Cinsel isteksizliğin birçok sebebi olduğu bilinir. Bu sebepler gözlemlendiğinde doktor yardımı ile tedavi edilmesi gerekir.

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Cinsel isteksizlik sorununun birçok sebebi olabileceği bilinir. Bu sorunun sebepleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Cinsel isteksizlik sorunu yaşayan kadın ya da erkekler, bu sorunu tedavi edebilmek için doktora başvurmayı tercih eder. Doktorlar da çeşitli tedavi yöntemleri arasından hasta için uygun olan tedavi yöntemini uygular. Bu tedavi yöntemleri arasından erektil disfonksiyon tedavisi en çok bilinen tedavilerden biridir.

Erektil disfonksiyon tedavisi, erkeklerde sertleşme sorununu çözebilmek için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Erektil disfonksiyon tedavisi ile erkek üreme organına iğne yapılarak sertleşme sorunu tedavi edilir. Cinsel isteksizlik problemi yaşayan kişiler, doktorun uygun gördüğü tedavi yöntemini uygulayarak hızlı bir şekilde sorunlarını çözme imkanı bulur. Cinsel iktidar sorununun hızlı bir şekilde çözülmesi durumu, hem sorunu yaşayan kişinin hem de partnerinin isteyeceği bir durumdur.

Cinsel iktidar sorununu yaşayan kişiler için bazen sadece psikolojik terapi tedavileri yeterli gelirken, bazen ilaç tedavisi de gerekir. Bu tedavi yöntemi doktorun belirlediği şekilde düzenlenir. Aynı zamanda bal, fındık, fıstık, çam fıstığı, istiridye, çikolata, kahve gibi cinsel istek arttıran besinlerin tüketimi ile cinsel iktidarsızlık sorununun tedavi süreci hızlandırılır. Bu sayede cinsel iktidar sorunu yaşayan kişiler sorunları mümkün olduğu kadar hızlı bir şekilde çözerek ilişkilerine devam etme imkanı bulurlar.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

Marmaris’te Geçen Seneki Yangında Zarar Görenler Yeni Evlerine Kavuşuyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçen sene çıkan orman yangınında evleri zarar gören aileler, devlet desteğiyle yapılan yeni konutlarına kavuşuyor. 29 Temmuz...

İlginizi Çekebilir