20.4 C
Ankara

All in One satışları artıyor

Koronavirus (Covid-19) salgını nedeni ile 2020-2021 öğrenim yılında birçok üniversitelerin ve ortaöğretim kurumlarında uzaktan eğitime geçilmesi ve evden çalışma modeli ile all in one (Tümleşik Bilgisayar) bilgisayar satışları arttı.

Aidata Bilişim Kurumsal A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Emek pandemi ile başlayan uzaktan eğitim ve evden çalışma modelinin all in one bilgisayar talebinin yüzde 45, notebook talebinin ise yüzde 20-30 civarında arttırdığını, masaüstü bilgisayarlarda ise artışın yaklaşık yüzde 10’a yükseldiğini, telefondaki taleplerde bir değişiklik olmadığını, Bilim Kurulunun üniversite eğitiminin mümkün olduğunca uzaktan ve dijital öğretim yöntemleriyle yapılması konusunda görüş bildirmesinin all in one satışlarını daha da arttıracağını söyledi.

Mustafa Emek Aidata Bilişim olarak yeni all in one ürünlerinin öğrencilerin uzaktan eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olarak tasarlandığını, ürünlerdeki entegre kamera, hoparlör ve mikrafon ile uzaktan eğitimin tüm gereksinimlerinin karşılandığını ifade etti.

- REKLAM -