20.7 C
Ankara
Salı, Haziran 18, 2024

Ak Parti Balıkesir, Yerel Seçimlere Güçlü Bir Şekilde Hazırlanıyor

- REKLAM -

Kategoride Diğer

AK Parti İl Başkanlığı İlçe Başkanları İstişare ve Değerlendirme toplantısı Balıkesir Öğretmen Evi toplantı salonunda gerçekleştirildi. AK Parti İlçe Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına; AK Parti İl Başkanvekili Vahdettin Çiftçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur,  İl Yürütme Kurulu Üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İlçe Başkanları ve İlçe Koordinatörleri katıldı.

AK PARTİ BALIKESİR’DEN YOĞUN GÜNDEMLİ TOPLANTI…

Toplantıda; İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırım ve vahşet ele alınırken, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüttüğü çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantının diğer gündem maddesini oluşturan 31 Mart Yerel Seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar ile ilgili istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu.

VAHDETTİN ÇİFTÇİ: TÜM İNSANLIĞI FİLİSTİN’DEKİ SOYKIRIMI ve VAHŞETİ DURDURMAYA DAVET EDİYORUZ…

AK Parti Balıkesir İl Başkanvekili Vahdettin Çiftçi toplantıda yaptığı konuşmada; İsrail tarafından Filistin Gazze’de bir aydır yürütülen soykırım karşısında dünya insanlığının sessiz kalmasına ve İsrail’in uyguladığı vahşete sessiz kalınmasına tepki göstererek, yapılan bu katliamı şiddetle kınadıklarını ve tüm insanlığı bu vahşeti ve soykırımı durdurmaya  davet ettiklerini söyledi. Çiftçi konuşmasında; “Öncelikle 9 bini geçen Filistinli kardeşimiz bu vahşette hayatını kaybetti. Rabbimden hepsine rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Bir insan olarak sivillere yönelik yapılan bu saldırıları kabul etmemiz mümkün değil. Terör devleti İsrail’in bir an önce bu vahşete ve soykırıma son vermesi için tüm insanlığı göreve davet ediyorum. Tarihi bağlarımızın olan Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÇİFTÇİ: “AK PARTİ BALIKESİR YEREL SEÇİMLERE HAZIR”

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine yönelik AK Parti Balıkesir Teşkilatı olarak hazır olduklarını belirten AK Parti İl Başkanvekili Vahdettin Çiftçi, bugün İlçe Başkanlarımızla yerel seçimlere yönelik yapılacak olan çalışmalar hakkında istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi. AK Parti İlçe Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur’a teşekkür eden İl Başkanvekili Vahdettin Çiftçi 31 Mart’ta yerel seçimleri tekrar kazanacaklarını, güçlü adaylarla seçimlere gireceklerini söyledi.

BELGİN UYGUR: “FİLİSTİN’DE SAVAŞ SUÇU, İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR”

İl Başkanvekili Vahdettin Çifçi’den sonra söz olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, AK Parti‘de 31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan yerel seçimler için çalışmaların başladığını söyledi. Uygur konuşmasında; “Vahdettin Başkanımızın ifade ettiği gibi bende İsrail’in Filistin Gazze Şeridinde sergilediği vahşetten bahsetmek istiyorum. Maalesef İsrail, Gazze’de sivilleri, çocukları katlederek savaş suçu, insanlık suçu işlemektedir. Cumhurbaşkanımızın tüm uyarılarına, birçok dünya devletinin tüm uyarılarına rağmen orada büyük bir katliam gerçekleştirilmektedir. Hastaneleri, Okulları, Ambulansları, sivillerin yaşam alanlarını bombalayan Terör devleti İsrail’i buradan bir kez daha şiddetle kınıyor ve bu vahşete, bu soykırıma son vermesini istiyoruz. Hayatını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi.

UYGUR: “31 MART SEÇİMLERİ İÇİN SEÇİM TAKVİMİMİZ HAZIR”

AK Parti’de 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerine yönelik Seçim takviminin belirlendiğini belirten Uygur,  “AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 7 Kasım 2023’te AK Parti MKYK toplantısının ardından son şeklinin verileceği yerel seçim çalışmaları başlamış olacak. Öncelikle Kasın ayı içerisinde aday belirleme ve temayül çalışmalarımız olacak. Temayül oylamamızı digital ortamda gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımızın öngördüğü şekilde çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bunun için siz kıymetli İlçe Başkanlarımıza ve teşkilatlarımıza büyük görevler düşüyor. Allah’ın izniyle 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinden de 22 yıldır olduğu gibi yine zaferle çıkacağız. Ben bugün buraya gelen tüm İl Yönetimi ve İlçe Başkanlarıma çok teşekkür ediyorum. Durmak yok yola devam inşallah” dedi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Av. Belgin Uygur’un konuşmasının ardından AK Parti Balıkesir İl ve İlçe Teşkilatlarının Yerel Seçimlere yönelik izlenecek yöntemler ve çalışmalar hakkında geniş kapsamlı istişare ve değerlendirmeler yapıldı.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ BAŞLADI…

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran toplantıda yaptığı konuşmada; 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerine yönelik yapılacak çalışmalar hakkında teşkilatı bilgilendirdi. Balıkesir’de AK Parti’den milletvekilli aday adayı olacakların bir hafta içerisinde başvurularını yapması gerektiğini belirten AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Cumhurbaşkanımızın seçim kararını açıklaması ve imzalamasının ardından 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçim süreci başladı. AK Parti İl Başkanlığımıza, Milletvekili aday adaylığı için başvuracak arkadaşlarımızın 1 hafta içerisinde müracaatlarını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Yani Cuma gününe kadar başvurular devam edecek.

ADAYLIK BAŞVURU ÜCRETLERİ AFAD DEPREM HESABINA YATACAK.

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milletvekili Aday Adaylarının adaylık başvuru ücretlerini parti yerine,AFAD’ın deprem hesabına yatırmalarını istedi ve tüm partilere de bu konuda çağrı yaptı. Aday adaylığı başvurularının tamamlanmasıyla, 19 Mart’ta başlayacak temayül yoklamaları sürecinin ardından aday adayları tek tek mülakata çağrılacak; ardından Cumhurbaşkanımız listeye son şeklini verecek. Aday listeleri 7 Nisan’da YSK’ya teslim edilecek. Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Genel Merkez’de yapılan toplantıda adaylık başvuru ücretleri ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. AK Parti’nin adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise 5 bin lira talep etmesi öngörüldü. AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday adayı olacak arkadaşlarımızın bu takvim sürecine göre hareket etmeleri gerekmektedir. Şimdiden aday adayı olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

BAŞARAN: TÜRKİYE İÇİN HEMEN ŞİMDİ DİYEREK YARALARIMIZI SARIYORUZ…

6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketi depremlerde devlet ve millet olarak gönül birliği içerisinde mücadele ettiklerinin altını çizen AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “Bu depremlerde 11 ilimiz büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. Devlet olarak depremin ilk anından itibaren tüm kurumlarımızla, STK’larımızla, gönüllülerimizle, partililerimizle, milletimizle topyekun arama kurtarma çalışmalarına katıldık. Dünya da eşi benzeri az görülen bir dayanışma ve yardımlaşma göstererek çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Çadırları, Konteynırları ve geçici barınma evlerini hızlı bir şekilde kurduk ve kurmaya devam ediyoruz. Ayrıca, bir yılda yapacağım 500 bin deprem konutlarının projelerini tamamlayarak temellerini atıp, inşaasına başladık. Şehir merkezlerimizi tekrar ayağa kaldırmak için de enkaz kaldırma çalışmalarımızda aralıksız devam ediyor. Enkazları kaldırdıktan sonra şehir merkezlerimizi de tarihi dokularıyla, kültürüyle tekrar ihya edip ayağa kaldıracağız.

“AK PARTİ BALIKESİR TEŞKİLATLARI OLARAK DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDAYIZ…”

AK Parti Balıkesir Teşkilatları olarak ilk andan itibaren sahada ve ilimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Balıkesir Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde çok yönlü çalışmalarımız devam ediyor. 3 milyonu geçen depremzedemiz ülkemizin bir çok iline göç etti. Balıkesir’imizde de 19 bine yakın depremzedemizi misafir ediyoruz. Bu konuda yoğun bir çalışma programı gerçekleştiriyoruz. Depremzedelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Asrın felaketini yaşadığımız depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

“DEPREM BÖLGESİNİ TEKRAR AYAĞA KALDIRACAĞIZ…”

Biz büyük bir milletiz. Allah’ın izniyle hep birlikte, yek yürek olarak tüm yaralarımızı saracağız. Depremin yaşandığı 11 ilimizi tekrar ayağa kaldırıp, acılarımızı birlikte dindireceğiz. Bugüne kadar AK Parti geçmişte yaşanan felaketlerde kısa zamanda yaşanan felaketlerin yaralarını sarmayı bildi. Şimdide 11 ilimizi tekrar ayağa kaldıracak, geleceğimizi milletimizle birlikte kuracağız. Türkiye güçlüdür, milletimiz güçlüdür. Türkiye için hemen şimdi! Diyerek çalışacağız ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“BALIKESİR’DE MİSAFİR ETTİĞİMİZ DEPREMZEDELERİMİZ İÇİN ADRES BEYAN SÜRECİ BAŞLADI…”

14 Mayıs seçimlerinde depremzedelerin oy kullanmalarına yönelik duyuru ve bilgi aktarımında bulunan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, “İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, depremzedelerin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde seçme ve seçilme hakkını kullanabilmesi için yapması gerekenlere ilişkin, “Diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese; yurt, otel, pansiyon gibi geçici yerlerde dahil, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadırkent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart saat 23.59’a kadar nüfus müdürlüklerine ayrıca e-Devlet ve nüfusmatikler üzerinden yapabilecekler. Bu konuda da Balıkesir’imizde misafir ettiğimiz depremzedelerimize yönelik AK Parti Teşkilatları olarak gerekli çalışma programlarımızı yaptık. Depremzedelerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

BAŞARAN, “BİZİM DERDİMİZ MİLLET, 6’LI KOALİSYONUN DERDİ KOLTUK…”

14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinin ülkemizin ve milletimizin geleceği için büyük önem arz ettiğini söyleyen Başkan Başaran, “Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 6 masanın yani 6’lı koalisyonun gündeminde maalesef ülkemizin ve milletimizin hiçbir meselesi yok. Onlarbir ittifak değil tıpkı eski Türkiye’de olduğu gibi tamamen kavga, ayak oyunu ve pazarlık üzerine kurulu bir koalisyon yapısındalar.Güçlendirilmiş parlamenter sistem diye çıktıkları yolculuğun sonu at pazarlığından beter cumhurbaşkanı yardımcılığı pazarlık ve paylaşımkavgasına dönüştü. Bizim derdimiz millet, onların derdi koltuk.

BAŞARAN, “14 MAYIS DESTANINI CUMHUR İTTİFAKI ORTAKLARIMIZLA BİRLİKTE YAZACAĞIZ…”

Seçim kampanyamızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza hürmetimizin ve mağdur insanlarımıza olan saygımızın gerektirdiği hassasiyetle yürüteceğiz. Sandıklara sıkı sahip çıkacak, en küçük bir kaçağa göçeğe, hileye hurdaya meydan vermeyecek güçlü bir organizasyon kuracağız.’14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız.AK Parti Balıkesir Teşkilatları ve Cumurhur İttifakı ortaklarımızla birlikte Balıkesir’de milletvekilliğinde 9’da 9 yaparak seçimleri kazanacağız. Cumhurbaşkanımızı tekrar seçip, TBMM’deki milletvekili sayımızı arttıracağız. Türkiye için, Balıkesir için Hemen Şimdi! Diyoruz. Tüm teşkilatlarımızla seçimlere hazırız ve çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Alınan seçim kararının ülkemize, milletimize ve Balıkesir’imize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Eklenenler

e-İmza’dan Sonra e-Mühür Geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Elektronik Mühür altyapısının tamamlanarak hizmete hazır hale getirildiğini bildirerek, “Elektronik Mühür ile kamu...

İlginizi Çekebilir

zürihbet zürihbet venüsbet hodribet hodribet hodribet paris sportif quebec paris sportif quebec paris sportifs hors arjel paris sportifs en Italie paris sportifs au Luxembourg paris sportifs au Luxembourg sites de paris anglais sites de paris anglais parier courses de chiens parier sur le football parier sur le football parier sur les cartons parier sur les cartons parier sur le nombre de tirs sites de paris sportifs russes jetx aviator jeux de poulet paris sportif tennis paris sportif tennis casino en ligne france meilleur casino en ligne meilleur casino en ligne casino roulette en ligne evolution casino en ligne casino bonus sans depot casino bonus gratuit casino roulette astuce casino roulette astuce casino roulette astuce ile de casino ile de casino aviator jeux jeux du penalty argent mystake chicken mystake chicken mystake chicken mystake chicken sweet bonanza tableau blackjack yonibet français yonibet français paris sportif moto gp paris sportif moto gp meilleurs site de pari sportif liste cote match verification gain loto roulette en ligne gratuite roulette en ligne gratuite blackjack regle blackjack regle roulette hasard roulette hasard technique de roulette de casino strategie blackjack strategie blackjack monopoly live monopoly live monopoly live monopoly live jeux de dinosaure gratuit jeux de dinosaure gratuit jeux de dinosaure gratuit keno astuce keno astuce keno astuce crazy time live application casino argent rΩel application casino argent rΩel spin gratuit spin gratuit rocksroyalbet rocksroyalbet betbigo jeux gratuit casino jeux gratuit casino jeu de casino gratuit roulette française blackjack en ligne cote courses hippiques cote courses hippiques paris hippiques en ligne kingbetting application casino en ligne application casino en ligne jeux d'argent avion code promo mystake yonibet connexion yonibet connexion mini jeux en ligne mini jeux en ligne machine Î sous gratuite sans tΩlΩchargement casino en ligne fiable casino en ligne fiable casino en ligne fiable jeux gratuits sans telechargement jeux gratuits sans telechargement tours gratuits casino tours gratuits casino bookmaker paris sportif video poker en ligne jeux de casino en ligne yonibet en france galabet betlike ligobet celtabet liste de parions sport tΩlΩcharger parions sport casinomhub sahnebet iknowbet mystake jeux du poulet portobet yanbahis casino en line jeux casino reel yanbahis betfokus lordbahis nora bahis hermesbet sbetin yonibet connexion limosbet limrabet betebet giriş deneme bonusu veren siteler casino siteleri betbey maximcasino bahsine pinup alibahis takvimbet dumanbet dumanbet caddebet limanbet bahisram olabahis galatabahis süpertotobet mariobet sportsbet nakitbahis nakitbahis betsat pinup betsobet casinogalata elenorbet maksibet 500casino rocketpot cresus casino application wild sultan tortuga casino connexion winoui magical spin casino magical spin casino 50 free spins magical spin 50 free spins magical spin azur casino avis azur casino avis azur casino en ligne azur casino mon compte lucky8 se connecter lucky8 mon compte betify lucky31 lucky31 casino space fortuna space fortuna gmk 777 jackpot bob moi casino application lucky31 blackjack space fortuna retrait amon casino inscription casino joka application bovbet üyelik efes casino üyelik efes casino üyelik betandreas üyelik roketbet üyelik roketbet üyelik roketbet üyelik leonbet üyelik bovbet üyelik twin üyelik wild sultan casino bonus sans dΩpδt cresus casino compte bloquΩ winoui casino français betmatik üyelik süpertotobet üyelik casino levant mariobet üyelik pinup üyelik betonred üyelik betonred üyelik starda üyelik maslakcasino bahisbey portbet rbet